LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Muxhahedini kërkon ndihmën e Policisë së Tiranës/ U arratis nga kampi, drejtuesit e MEK tentuan ta rimerrnin me forcë

15 Shtator 2023, 13:04, Aktualitet CNA

Muxhahedini kërkon ndihmën e Policisë së Tiranës/ U

Një shtetas iranian është arratisur këtë të enjte nga kampi i Muxhahedinëve MEK në Manzë.

Ai ka mbërritur në Tiranë por nuk dihet se në ç’mënyrë.

Ai dyshohet se është  mbajtur me dhunë në kamp, kundër dëshirës së tij ndaj ka vendosur të kërkojë ndihmën e policisë.

Iraniani ndodhet në komisariatin nr.4 në Tiranë dhe po merret në pyetje. Pasi drejtuesit e MEK kanë shkuar për ta marrë, iraniani nuk ka pranuar që të kthehet në kamp.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve që kanë shtyrë shtetasin e huaj për të vepruar në këtë mënyrë./ CNA

Lajmet e fundit nga