LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku i mori paratë Rozeta Dobi që fshehu në tubin e aspiratorit?/ Zbardhet dëshmia

6 Shkurt 2023, 12:37, Aktualitet CNA

Ku i mori paratë Rozeta Dobi që fshehu në tubin e aspiratorit?/

Dëshmia e Rozeta Dobit çoi në pranga Alda Klosin e cila ka përfunduar në spital pas arrestimit.

Dobi ka rrëfyer para grupit hetimor, për paratë, dhe marrëdhënien e saj me Alda Klosin.

Ajo ka treguar në në vitin 2018 në kohën kur ka nisur punë në një një banesë që ndodhet në zonën e “Mozaikut” të Tiranës, kishte gjetur shumë të mëdha parash mbi krevat të mbuluar me batanije.

“Nuk i numërova, por ishin shumë para. I mora ato dhe i vendosa në siratrin e komodinës që ndodhej në krevatin ku flinte Alda. Më pas e mora atë në telefon, ku i tregova edhe vendin se ku i kisha futur, ku ajo më falenderoj për veprimin”, mësohet se ka dëshmuar javën që shkoi.

Gjithashtu ajo ka treguar se ka gjetur në dollape shumë të mëdha me euro, që nuk e di prejardhjen dhe nuk e di se kush i kishte sjellë, apo ku i çonte Alda.

“Këtë konstatim e kam bërë në vitin 2021, ndërsa kutitë me euro kanë qëndruar aty deri në fund të vitit 2022”, ka thënë më tej ajo.

Pastruesja pretendon se në muajin dhjetor të vitit të kaluar Alda Klosi i ka dhënë paratë për ti mbajtur në shtëpi.

“Pranova ta kryeja këtë veprim pasi kisha vite që punoja me të. Alda më tregoi se kasaforten e kishte futur tek dollapet. Shkova atje e mora kasafortën e futa në një çantë dhe e dërgova në shtëpinë time tek “Unaza e re”.  Më shoqëroi djali, por ai nuk dinte gjë, veprimet i kam kryer e vetme. Shkova në banesë, e kasafortën e futa në dollap. Nuk kisha dijeni për shumën e parave. Të nesëmen thash t’i sistemoja paratë, ku shumën më të madhe të tyre e futa në tubin e aspirimit”‘ ka thënë përpara hetuesve Dobi./CNA.al

Lajmet e fundit nga