LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia e Durrësit njofton shoferët/ Nga ora 22:00, aksi Durrës-Elbasan do të ketë pengesa në qarkullim

5 Shkurt 2023, 15:01, Aktualitet CNA
Policia e Durrësit njofton shoferët/ Nga ora 22:00, aksi
Foto ilustruese

Duke nisur nga ora 22:00, deri në orët e para të mëngjesit, nga porti i Durrësit, në drejtim të qytetit të Elbasanit, do të kryhet transporti i një mjeti jashtë norme, i cili i kalon kufijtë e përmasave të mëdha.

Kërkojmë mirëkuptimin e të gjithë drejtueseve të mjeteve që do të qarkullojnë në këtë aks rrugor, pasi lëvizja do të jetë shumë e ngadaltë dhe do të krijohen pengesa për levizjen normale të mjeteve.

Mjetet e tonazhit të rëndë ta eliminojnë qarkullimin në këtë aks rrugor dhe të qarkullojnë në akse të tjera alternative, për të cilat do të informohen nga shërbimet e Policisë Rrugore që do të jenë të pranishme në këtë aks rrugor.

Lajmet e fundit nga