LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbi 100 mjete të bllokuara në Qafë-Thanë/ Hakerohet sistemi i palës maqedonase

4 Shkurt 2023, 10:32, Aktualitet CNA

Mbi 100 mjete të bllokuara në Qafë-Thanë/ Hakerohet sistemi

Mbi 100 mjete në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës kanë mbetur të bllokuara.

Mësohet se bllokimi ka ardhur si shkak i hakerimit të sistemit të palës maqedonase.

Pritet që procedura për kalimin e mjeteve të filllojë në mënyrë manuale për të shmangur kaosin e mëtejshëm, dhe për të vazhduar kalimin e mjeteve./CNA.al

Lajmet e fundit nga