LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet Alda Klosi/ Pastruesja i vodhi qindra mijë dollarë

3 Shkurt 2023, 23:49, Aktualitet CNA

Arrestohet Alda Klosi/ Pastruesja i vodhi qindra mijë dollarëPolicia e Shteti ka ekzekutuar urdhrin e gjykatës për arrestimin e ish-drejtoreshës të ministrisë së financave Alda Klosi.

Ajo u hetua pasi denoncoi vjedhjen e 120 mijë dollarëve që pretendonte se i kishte borxhe për kurimin e xhaxhait.

Ajo akuzoi pastruesen e saj, te ciles ju gjetën 420 mijë euro dhe pretendon se i ka marrë tek shtëpia e Klosit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga