LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

KQZ, në hall për rekrutimin e operatorëve/ Celibashi: Nuk jemi të qetë, kemi mungesa

3 Shkurt 2023, 22:58, Aktualitet CNA
KQZ, në hall për rekrutimin e operatorëve/ Celibashi: Nuk jemi
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duket se është në hall për rekrutimin e operatorëve.

Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, i cili ka treguar se nuk janë të qetë përsa i përket rekrutimit të operatorëve.

Ai tha në emisionin “Barometri” se pavarësisht se pagesa është e mirë, sërish ka mungesa për operatorë dhe është e vështirë të gjenden.

“Për rekrutimin e operatorëve nuk jemi të qetë sepse është e vështirë. Pavarësisht se pagesa për një ditë pune është relativisht e mirë, diku tek 100€ në ditë, prapë ka mungesa. Ne do të synojmë të marrim ata operatorë që kemi pasur dhe një vit më parë”, u shpreh Celibashi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga