LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rozeta Dobi pranon “ofertën” e prokurorisë/ Nxjerr zbuluar Alda Klosin

4 Shkurt 2023, 08:31, Aktualitet CNA

Rozeta Dobi pranon “ofertën” e prokurorisë/ Nxjerr zbuluar

Rozeta Dobi është bërë bashkëpunëtore e drejtësisë, duke pranuar kështu “ofertën” e prokurorisë në këmbim të lehtësimit të pozitave të saj dhe djalit të saj.

Ajo ka dëshmuar me detaje për paratë e gjetura në shtëpinë e Alda Klosit.

Sipas dëshmisë së saj në shtëpinë e Klosit, ajo ka parë shumë para në kuti.

Ish-zyrtarja tashmë e arrestuar, Alda Klosi, ka deklaruar se asaj i janë vjedhur vetëm 120 mijë euro, që nuk kanë qenë të sajat, por të një familjari.

Ky variant është hedhur poshtë nga dëshmia e pastrueses, por edhe nga verifikimi i organit të akuzës mbi paratë e gjetura dhe të ardhurat e Klosit./CNA.al

Lajmet e fundit nga