LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-zyrtarja “zgjon” Policinë/ Tri akuzat që rëndojnë mbi Alda Klosin

4 Shkurt 2023, 10:10, Aktualitet CNA

Ish-zyrtarja “zgjon” Policinë/ Tri akuzat që

Policia ka dalë me deklaratë zyrtare për arrestimin e Alda Klosit.

Në njoftimin për media ka radhitur tri akuzat që rëndojnë mbi Klosin.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Pastrimit të Parave dhe Asetet Kriminale ekzekutuan urdhrin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe ndaluan shtetasen Alda  Klosi (Ç)., 41 vjeçe, banuese në Tiranë, e dyshuar për veprat penale "Refuzim për deklarim, mos deklarim, fshehjen ose deklarim i rremë i pasurive, interesave private të personave të zgjedhur e nënpunësve publik, ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose të veprimatrisë kiminale” dhe “Deklarata e rreme përpara oficerit të policisë gjyqësore”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedural”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga