LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në skandalin McGonigal, të përfshirë edhe prokurorë të SPAK-ut/ Emrat priten të bëhen publikë

4 Shkurt 2023, 12:50, Aktualitet CNA

Në skandalin McGonigal, të përfshirë edhe prokurorë

McGonigal është takuar jo vetëm me politikanë, por edhe me prokurorë të SPAK-ut.

Lajmi është bërë publik sot nga kreu i PD-së, Sali Berisha, pas pyetjes së një qytetari, i cili i ka kërkuar emra.

 “Kam folur për prokurorë të SKAP-it, por e sigurt që s’janë vetëm ata. Çdo gjë do bëhet publike nëpërmjet komisionit hetimor parlamentar, i cili do jetë autoriteti zyrtar që do informojë opinionin publik shqiptar dhe atë të SHBA-së për veprimtarinë e McGonigal, bashkëpunëtorëve të tij në qeverinë shqiptare me në krye Edi Ramën”, deklaroi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga