LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Alda Klosi, 'komardarja' e shpëtimit nga debati për McGonigal"/ Zbulohet loja e socialistëve

4 Shkurt 2023, 12:14, Aktualitet CNA

"Alda Klosi, 'komardarja' e shpëtimit nga debati për

Pas arrestimit të ish-zyrtares së qeverisë, Alda Klosi, ka reaguar deputeti i PD-së, Dashnor Sula.

Sula me anë të një reagimi në rrjetin social “Facebook”, shkruan se Alda Klosi u "përdor” si komardare e shpëtimit për kryeministrin nga debati për McGonigal.

Deputeti Sula shkruan se mediat janë mbushur me lajme për arrestimin e Klosit që ruante nën dyshek paratë e vjedhura, duke e quajtur një skenar të përsëritur sa herë që qeveria ndodhet në rrezik për shkak të një skandali.

Pra, sipas deputetit, është teknikë për të shpërqendruar opinionin publik nga skandali McGonigal, por Kongresi Amerikan i merr seriozisht gjërat, përfundon Sula.

Deklarata e plotë:

Alda Klosi "komardarja" e shpëtimit nga debati për McGonigal.

Që nga mbrëmja e djeshme mediat janë mbushur me lajme nga arrestimi i zyrtares që ruante paratë e vjedhura nga qytetarët në dyshek. Madje edhe prokuroria duket se është treguar bujare pikërisht tani për të shpërndare dëshmitë e "skifteres" së zyrtarëve Rozeta.D.

Në fakt vendqëndrimi i Klosit është ditur që në ditën e parë kur u zbuluan paratë e deklaruara, dhe ajo do të kishte shijuar jetën e saj, por "fatkeqësisht" për të qeverisë i ndodhi një thagmë më e madhe, skandali McGonigal ndaj duhej arrestuar që debati të orientohet drejt saj dhe jo te i pari i qeverisë.

Ky është një skenar i përsëritur tashmë që sa herë që qeveria ndodhet në rrezik për shkak të një skandali, një tjetër skandal del për të shpërqëndruar opinionin publik.

Ndaj edhe nëse e keni vëne re, për të marrë me të mirë qytetarët për të mbulu skandalin, qeveria ka vazhduar për tre ditë rresht duke ulur çmimin e karburantit.

Vëmendja këtu mund të ikë nga McGonigal por Kongresi Amerikan i merr seriozisht gjërat./CNA.al

"Alda Klosi, 'komardarja' e shpëtimit nga debati për

Lajmet e fundit nga