LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfeu gjithçka me email për FBI/ Ish e dashura e McGonigal: S’jam penduar, e dërgova kur ishte e dehur

5 Shkurt 2023, 21:50, Aktualitet CNA
Rrëfeu gjithçka me email për FBI/ Ish e dashura e McGonigal:
Allison Guerriero, ish e dashura e Charles McGonigal

Allison Guerriero, ish e dashura e Charles McGonigal, ka treguar detaje nga skandali i ish-zyrtarit të FBI-së dhe emailin e saj për William Sweeneyn, kreun e zyrës së FBI-së në New York.

Guerriero tha se në momentin kur ka dërguar emailin ishte e dehur dhe sapo ishte kthyer nga një ceremoni mortore.

Ajo deklaroi në një intervistë për Jonida Shehun se nuk është penduar që e dërgoi emailin, por do donte ta kishte dërguar atë në gjendje jo të dehur.

Ish e dashura e McGonigal rrëfeu se nuk mori asnjë përgjigje për emailin që dërgoi, ndaj beson se hetimi është nxitur nga ai.

“E kisha shumë mik William F. Seeeney, ne ishim miq të ngushtë dhe kisha shumë besim tek ai. Ka pasur një rast që unë mendova se ai më tradhtoi dhe nuk kishte të bënte shumë me Charlin. Atë ditë që unë dërgova emalin ishte varrimi i një anëtari të afërt të familjes sime dhe isha e dehur dhe bëra një gabim që nuk duhet ta kisha bërë.

Nuk jam penduar që kam dërguar emalin, jam penduar që e kam dërguar në gjendje të dehur. Mund ta kisha bërë më mirë nëse do të isha esëll. Po nuk jam penduar që e kam dërguar atë email.

Asgjë nuk ndodhi, ai më injoroi. Dhe nuk besoj që ky hetim është nxitur nga ai e-mail. Besoj që hetimi për McGonigal ka nisur dy vite më pas, pra nuk kam qenë unë burimi i asnjë informacioni që ishte bazë për të nisur një hetim. Asgjë nuk erdhi nga ai email”, theksoi Allison Guerriero./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga