LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Saimir Vishaj denoncon skandalin me emërimet/ Akuza drejtorit të Shkollës së Magjistraturës

5 Shkurt 2023, 20:10, Aktualitet CNA
Saimir Vishaj denoncon skandalin me emërimet/ Akuza drejtorit të
Avokati Saimir Vishaj

Avokati Saimir Vishaj ka sulmuar ish-kryeprokurorin dhe drejtorin e Shkollës së Magjistraturës, Arben Rakipi, për të cilin ka denoncuar më parë se u caktua si ekspert i Reformës në Drejtësi nga George Soros.

Vishaj ka përsëritur sërish akuzat se Rakipi, po emëron si pedagogë në Shkollën e Magjistraturës, të shkarkuarit nga vetingu.

Ai deklaron se është lodhur nga ish-ekspertët si Rakipi, ndërsa shtron pyetjen se deri kur do të vijojmë t’i durojmë.

“U lodhëm me Reformën  në Drejtesi...

U lodhëm me ish-ekspertët Rakipi e Co...

Ne jemi avokatë... Deri kur do durojmë këta ish-ekspertët që përfituan nga reforma 7 vjeçare dhe këta japin ende mësim...

Turp”, shkruan avokati në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Saimir Vishaj denoncon skandalin me emërimet/ Akuza drejtorit të

Lajmet e fundit nga