LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti shkatërrues/ Rama: Një ekip shpëtimi do të dërgohet sot në Turqi

6 Shkurt 2023, 10:31, Aktualitet CNA

Tërmeti shkatërrues/ Rama: Një ekip shpëtimi do të

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet popullit turk për jetët e humbura nga tërmeti tragjik, i mëngjesit të sotëm.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se Shqipëria do të dërojë një mision shpëtimi në Turqi ditën e sotme.

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një ekip shpëtimi do të niset sot për në Turqi", shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga