LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia në Turqi/ Meta e Xhaçka: Lutjet tona shkojnë për viktimat

6 Shkurt 2023, 09:38, Aktualitet CNA
Tragjedia në Turqi/ Meta e Xhaçka: Lutjet tona shkojnë për
Foto ilustruese

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe ministrja Olta Xhaçka kanë shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave të goditura nga tërmeti tragjik.

Përmes mesazheve në rrjetet sociale, Xhaçka shkruan se se në këto momente Shqipëria ëshët e gatshme të ndihmojë Turqinë.

“Në këto momente shumë të vështira të përballjes me tërmetin shkatërrimtar që goditi Turqinë natën e mbrëmshme, lutjet tona shkojnë për viktimat e shumtë që humbën jetën tragjikisht, duke shpresuar për sa më pak viktima të tjera në njerëz dhe një shërim të shpejtë të të plagosurve”, shkruan Meta.

“Lutjet tona shkojnë për viktimat e tërmetit tragjik që goditi Turqinë dhe Sirinë sot duke shkaktuar qindra viktima. Në këtë moment të vështirë ne jemi të gatshëm të ndihmojmë Turqinë në çdo mënyrë që mundemi”, shkruan Xhçka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga