LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti shkatërrues në Turqi/ Begaj mesazh ngushëllimi

6 Shkurt 2023, 09:06, Aktualitet CNA
Tërmeti shkatërrues në Turqi/ Begaj mesazh ngushëllimi
Presidenti Bajram Begaj

Presidenti Bajram Begaj ka shprehur përkrahjen dhe ngushëllimet për familjet e viktimave që kanë humbur jetën pas goditjes nga tërmeti i fuqishëm në Turqi.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Begaj shkruan se populli shqiptar është në krah të familjeve të prekura nga kjo tragjedi.

“Thellësisht i trishtuar nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë këtë mëngjes. Unë dhe shqiptarët qëndrojmë pranë njerëzve të prekur dhe familjeve që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme. Mendimet dhe lutjet tona të sinqerta janë me ata!”, shkruan Begaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga