LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fieri, pa energji elektrike/ Luan Baçi thirrje qytetarëve: Largimi i Ramës është emergjencë

6 Shkurt 2023, 12:16, Aktualitet CNA
Fieri, pa energji elektrike/ Luan Baçi thirrje qytetarëve: Largimi i
Deputeti Luan Baçi

Deputeti Luan Baçi ka deklaruar se shumë zona të qytetit të Fierit janë pa energji elektirke në këto ditë të fohta dimri.

Baçi denoncon se në shkollën Avdi Metaj në Bregas, prej ditësh nuk ka drita dhe ujë, dhe mësuesit po ankohen në institucionet përkatëse ku askush nuk reagon.

Shume zona te Fierit pa energji elektrike! Ne keto dite te ftohta dhe te acarta dimri, shume fshatra te Fierit, jane braktisur nga qeveria e korruptuar e Rames! Fshati Peshtan Bregas, pa energji me dite te tera!

Kjo eshte shkolla " Avdi Metaj" ne Peshtan Bregas,  ka dite te tera, pa drita dhe pa uje, mesuesit ankohen ne institucionet perkatese dhe askush nuk reagon!

Sot nxenesit po ikin nga mesimi duke mos i zhvilluar oret e plota, sipas info, qe vjen nga vete mesuesit, pasi eshte i pamundur qendrimi ne keto kushte jo njerezore!

I bej thirrje, bashkise se korruptuar dhe gjithe hajduteve te rilindjes, te marrin pergjegjesit qe ju ngarkon ligji dhe te ndrhyjne menjeher per stabilizim te kushteve dhe situates!”, shkruan Baçi.

Më tej, deputeti demokrat iu bën thirrje mësuesve dhe qytetarëve që të bashkohen në protestën e 11 shkurtit.

I bej thirrje mesuesve te shkolles " Avdi Metaj" ne Peshtan Bregas dhe gjithe mesuesve te te gjitha shkollave, te reagojne dhe te ngrihen ne revolte ndaj padrejtesive dhe vjedhjeve te hajduteve te rilindjes!

U bej thirrje te jene te gjithe ne shesh ne Tirane ne 11 Shkurt ne oren 12, per te protestuar te gjithe bashke, kunder qeverrise hajdute dhe te korruptuar!]

Largimi i Rames tashme eshte emergjence dhe domosdoshmeri!

Ngreuni dhe bjeruni, rruge tjeter nuk ka!”, përmbyll postimin e tij Baçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga