LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Heqja e emrit “Ibrahim Rugova” në rrugën e kryeqytetit/ Këlliçi “shuplakë” Veliajt: Turp

6 Shkurt 2023, 10:44, Aktualitet CNA
Heqja e emrit “Ibrahim Rugova” në rrugën e kryeqytetit/
Foto ilustruese

Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar ashpër pas heqjes së emrit “Ibrahim Rugova” në rrugën e kryeqytetit.

Këlliçi e ka quajtur këtë veprim të kryebashkiakut Erion Veliaj një turp që dëshmon dyfytyrësinë e tij duke fyer Kosovën dhe gjithë shqiptarët.

Ndër të tjera, ai kujton se për 8 vite me rradhë Veliaj pengoi vendosjen në Tiranë të shtatores së Presidentit historik,  Ibrahim Rugova.

Rrugët e kryeqytetit duhet të mbajnë emrat e personaliteteve që bashkojnë shqiptarët dhe emri i Ibrahim Rugovës nderon Tiranën, Republikën e Shqipërisë dhe çdo shqiptar tabani.

Veprimi i kryebashkiakut të vjetër, dëshmoi dyfytyrësinë e tij, që nga njëra anë shitet si patriot duke drejtuar Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon dhe nga ana tjetër fyen Kosovën dhe gjithë shqiptarët me këtë veprim nëpërkëmbës ndaj figurës emblematike të Rugovës.

Kryebashkiaku i tanishëm ka shkaktuar një debat të pahijshëm përçarës kur vetë ai, pak muaj më parë, mbante fjalimin ceremonial gjatë dhënies së shtetësisë shqiptare për familjen Rugova. Ndërkohë, nuk duhet harruar se për 8 vite me rradhë Veliaj pengoi vendosjen në Tiranë të shtatores së Presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugova.

Hipokrizia në kulm. Turpi ka emër!”, ka shkruar Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga