LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti shkatërrues në Turqi/  Berisha, mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave

6 Shkurt 2023, 12:23, Aktualitet CNA
Tërmeti shkatërrues në Turqi/  Berisha, mesazh
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet për popullin turk pas goditjes së fuqishme nga tërmeti.

“Kam shprehur ngushëllimet e mia për viktimat e tërmetit që ka goditur Turqinë Qëndrore dhe Sirinë. Shpreh solidaritetin me familjet e viktimave . Uroj që të plagosurit të shërohen plotësisht”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga