LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korça, plot drita në Festën e Birrës/ Nata e parë magjike, kush do ta ndezë sonte qytetin

17 Gusht 2023, 16:14, Aktualitet CNA
Korça, plot drita në Festën e Birrës/ Nata e parë
Foto ilustruese

Me 16 gusht startoi Festa e Birrës në Korçë, një nga eventet më të mëdha të këtij qyteti, i cili si çdo vit edhe këtë edicion ka mbledhur me mijëra turistë dhe vendas.

Nata e parë ishte magjike me zërat e këngëtarëve më të dashur dhe të suksesshëm si Ylli Limani, Lorenc Hasrama dhe Stivi Boka dhe Irkenc Hyka.

Korça u pushtua nga dritat e panumërta dhe tingujt e muzikës, një natë e paharruar për secilin që shijoi këto momente. 

Por po aq magjike premton të jetë edhe nata e dytë ku do të këndojnë të tjerë këngëtarë të njohur të muzikës.

Sonte skenën do ta ndezin EUGENT BUSHPEPA, GRUPI NA dhe LAST CALL BAND!

Eventi do të prezantohet nga moderatori Ermal Peçi.

Për më tepër ndiqni galerinë e mëposhtme me disa nga momentet nga Festa e Birrës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga