LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni ‘Flakë në det’, GJKKO cakton masën ‘Arrest me burg’ për 6 të arrestuarit

17 Gusht 2023, 13:20, Aktualitet CNA
Operacioni ‘Flakë në det’, GJKKO cakton masën
Foto ilustruese

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar ka caktuar masat e sigurimit ‘Arrest me burg’ për 6 të arrestuarit në kuadrin e operacionit “Flakë në det”.

Në burg janë lënë:

1.     Arlind Ismailukaj, 47 vjeç, banues në Tiranë:

2.     Armando Mema, 37 vjeç, banues në Tiranë;

3.     Nerim Çela, 40 vjeç, banues në Fushë Kuqe, Laç;

4.     Besnik Brokeri, 51 vjeç, banues në Vlorë;

5.     Kyrylo Ponomarenko, 39 vjeç, banues në Ukrainë;

6.     Kostiantyn Biellon, 44 vjeç, banues në Ukrainë.

7.     Arlin Ismailukes ish-policit ne kroskotin e makines i kane gjetur 10 mije euro.

Operacioni ndërkombëtar antidrogë “Flakë në det” është kryer në bashkëpunim me Guardia di Financa dhe DEA-n amerikane. Në këtë operacion u sekuestruan 23 kilogramë lëndë narkotike./ CNA

Lajmet e fundit nga