LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në Gjirokastër/ Plagosen 2 adoleshentët, njëri prej tyre drejtonte mjetin pa targa, i papajisur me leje drejtimi

17 Gusht 2023, 16:02, Aktualitet CNA

Aksident në Gjirokastër/ Plagosen 2 adoleshentët, njëri

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër.

Si rezultat 2 adoleshentë kanë mbetur të plagosur.

Gjatë lëvizjes, 17-vjeçari ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit që ka dalë nga rruga, dhe si pasojë janë dëmtuar lehtë drejtuesi i këtij automjeti dhe pasagjeri në të, një 16-vjeçar.

Të dy të dëmtuarit, pasi kanë marrë asistencën mjekësore, janë larguar në banesa.

Nisi procedimi në gjendje të lirë për një 17-vjeçar, që drejtonte i papajisur me leje drejtimi, një automjet pa targa.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga