LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paraburgim pa afat për të arrestuarit nga Shqipëria dhe Kosova me mbi 11 mijë doza 'ekstazi'

17 Gusht 2023, 14:29, Aktualitet CNA

Paraburgim pa afat për të arrestuarit nga Shqipëria dhe Kosova me

Gjykata Penale e Tiranës e ka caktuar këtë masë sigurie për pesë të arrestuarit e operacionit antidrogë, ku janë sekuestruar 11.300 doza të drogës së llojit ekstazi.

Mithat Ramadani dhe Besnik Mujeci,  Kalem Picari, Ambra Myftari dhe Daniel Avdia, do të qendrojnë në qeli deri në fund të hetimeve.

Besnik Mujeci, 40-vjeçar është asamblist i Vetëvendosjes në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Pas lajmit për arrestimin e tij, Lëvizja Vetëvendosje e përjashtoi nga radhët e saj.

Arrestimi i Mujecit dhe katër bashkëpunëtorëve të tij, është kryer pas një hetimi disamujor në kuadër të operacionit të koduar “PUNISHER 2”.

Të dyshuarit u kapën me një dërgesë me lëndë të dyshuar narkotike prej 11.300 tabletave ekstazi MDMA, me peshë 5.093 kilogramë, që ka vlerën e rreth 400 mijë eurove në treg./ CNA

Lajmet e fundit nga