LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis sot në Korçë Festa e Birrës/ Filo: Gjithçka është gati për 5 netët fantastike

16 Gusht 2023, 09:14, Aktualitet CNA

Nis sot në Korçë Festa e Birrës/ Filo: Gjithçka

Sot nis Festa e Birrës në Korçë, ku për 5 netë të gjithë qytetarët, vendas dhe turistët e huaj, do të kenë mundësinë të shijojnë magjinë e 5 netëve fantastike.

Kryetari i Bashkisë Korçë, Sotiraq Filo, përmes një statusi në rrjetet sociale ka bërë me dije se gjithçka është gati për eventin më të madh dhe më popullor të stinës së verës në Shqipëri.

Në 5 netë magjike do të performojnë emrat më me zë të muzikës.

Në datë, 16 gusht në skenë do të jenë:

-Lorenc Hasrama, Irkenc Hyka, Yll Limani, Stivi Boka

Në datë, 17 gusht do të performojnë në skenë:

-Last Call Band, Grupi NA, Eugent Bushpepa

Në datë, 18 gusht do të performojnë:

Seven Of, No Mercy, La Bouche, AD Disha,

Në datë, 19 gusht do të performojnë:

-Les Aur Revoir, Elvana Gjata, Despina Vandi

Në datë, 20 gusht do të performojnë:

-Endri dhe Stefi Band, Keti Garbi dhe Dimitrios Choinas

Një ditë më parë është mësuar se sipas të dhënave zyrtare të siguruara nga Policia e Shtetit, ka pasur një fluks të madh hyrjesh nga pika e kalimit të Kapshticës dhe Qafë-Thanës.

Nga data 10-14 gusht kanë hyrë rreth 63 mijë shtetas shqiptarë dhe të huaj.

Gjithashtu raportohet se kanë dalë nga këto pika kalimi të kufirit rreth 40 mijë persona.

Dhjetëra mijëra qytetarë të tjerë pritet të vërshojnë në Korçë  për 5 netët magjike të Festës të Birrës.

Për të marrë pjesë në Festën e Birrës në Korçë duhet të dini se:

1. Në festën e Birrës mund të rezervoni tavolinën tuaj për çdo natë.

2. 222 tavolina në zonën me rezervime përballë skenës do të ofrohen me rezervim për këdo që dëshiron komoditet dhe shërbim në tavolinë.

3. Ata të clët nuk duan të rezervojnë në një tavolinë kanë në dispozicion të gjithë hapësirën tjetër të festës falas.

4. Pagesa e bërë për rezervimin e tavolinës konsumohet e gjitha me produkte për këtë zonë.

5. Hyrja për koncertet e datave 16 dhe 17 është falas.

6. Hyrja për koncertet e datave 18, 19, 20 është me biletë.

7. Hyrja për fëmijë deri në 14 vjeç është falas./ CNA 

 

Lajmet e fundit nga