LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fevziu vijon denoncimin/ Publikon foton e kamionit që derdhi mbetjet në Lukovë

15 Gusht 2023, 14:41, Aktualitet CNA
Fevziu vijon denoncimin/ Publikon foton e kamionit që derdhi mbetjet
Foto e kamionit e publikuar nga Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu ka vijuar me denoncimet me skandalin e hedhjes së mbeturinave pak kilometra larg Lukovës.

Fevziu bën me dije se pas publikimit të videos, mbeturinat janë hequr nga ajo zonë.

Më tej ai e vijon denoncimin duke publikuar foton e kamionit i cili ka derdhur mbetjet, duke shkaktuar ndotjen e mjedisit.

Gazetari nënvizon se ky akt duhet të ndëshkohet.

“Pak ore me pare publikova nje video te nje prej ballkoneve natyrale me pamje mahnitese mbi Detin Jon, buze rruges nacionale Himare - Sarande. Ne te ishte derdhur nje makine e tere me mbetje e plehra duke ndotur ambientin, pamjen dhe duke tronditur kedo qe e shihte. Tani me cuan pamjen e kamionit te Bashkise qe i hoqi prej aty, por edhe nje kamion te bardhe qe e kane fotografuar duke derdhur plehrat ne ate vend. Eshte makina qe i ka derdhur plehrat dhe qe vertet meriton ndeshkim”, shkruan Fevizu./ CNA

 

Lajmet e fundit nga