LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Giorgia Meloni, pushuesja VIP në Vlorë

15 Gusht 2023, 14:23, Aktualitet CNA

Giorgia Meloni, pushuesja VIP në Vlorë

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, po pushon në Vlorë bashkë me bashkëshortin dhe vajzën e saj.

Meloni  u shkëput nga pushimet në fermën në zonën e Puglias dhe u nis nga Brindizi me një traget linje drejt Vlorës.

Në Port ajo u prit nga kryeministri Edi Rama nën masa të rrepta.

Më pas ajo u shoqërua në vilën qeveritare në Vlorë.

Ishte kryeministri Rama i cili pak ditë më parë në një intervistë për mediat italiane bëri me dije se kishte ftuar kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni të vizitonte Shqipërinë.

Media italiane Ansa shkroi se Rama do të takohet privatisht me Melonin por nuk dhanë detaje se për çfarë mund të flitet./ CNA

Lajmet e fundit nga