LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video – Rama dhe Meloni, puthje dhe përqafime në përcjelljen e Berlusconit

14 Qershor 2023, 20:08, Politikë CNA
Video – Rama dhe Meloni, puthje dhe përqafime në
Takimi i kryeministrit Edi Rama me kryeministren e Italisë, Giorgia Melonin

Dy javë më parë bëri xhiron e rrjetit një video e kryeministrit Edi Rama me homologen italiane, Giorgia Meloni.

Rama dhe Meloni shiheshin teka putheshin e përqafoheshin pas Samitit të Komunitetit Politik Evropian në Moldavi.

Marrëdhënia e tyre e afërt është pikasur sërish ditën e sotme, në ceremoninë mortore të ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi.

Meloni ka përqafuar dhe puthur sërish Ramën, ndërsa shihen shumë miqësorë me njëri-tjetrin.

Në ceremoninë shtetërore për Berlusconin morën pjesë mbi 2 mijë personalitete nga shtete të ndryshme.

I pranishëm ishte edhe kryeministri Rama, i cili ishte ulur në rreshtin e dytë, pikërish pas Giorgia Melonit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga