LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ambasadori i BE-së, në mbështetje të Dumanit dhe SPAK

22 Dhjetor 2023, 21:29, Aktualitet CNA
Ambasadori i BE-së, në mbështetje të Dumanit dhe SPAK
Altin Dumani dhe Silvio Gonzato

Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Evropian në vendin tonë, Silvio Gonzato ka zhvilluar takimin e parë më kreun e Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani.

Diplomati i ka siguruar mbështetjen e plotë Dumanit për një SPAK të pavarur dhe efikas.

Gonzato thekson se rezultatet në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar janë thelbësore për rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE.

 “Rezultatet në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar janë thelbësore për rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE. Sot pata takimin tim të parë me Kryeprokurorin e Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani. E falënderova për angazhimin e tij dhe e sigurova për mbështetjen e plotë të BE-së për një SPAK të pavarur dhe efikas,” shkruan ambasadori i BE-së, Silvio Gonzato./ CNA

Lajmet e fundit nga