LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin/ Gati për firmosjen e marrëveshjes të pensioneve me Italinë

22 Dhjetor 2023, 18:51, Aktualitet CNA

Rama jep lajmin/ Gati për firmosjen e marrëveshjes të pensioneve

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me të gjithë shqiptarë lajmin se është gati për tu frimosur marrëveshja e shumëpritur e pensioneve të shqiptarëve në Itali.

Këtë lajm e ka bërë të ditur pas takimit me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani .

“Dhe me lajmin e mirë se më në fuuuund jemi gati për firmosjen e Marrëveshjes së shumëpritur të Pensioneve të shqiptarëve në Itali”, shkruan Kryeministri në rrjetet sociale ku ndan dhe fotot nga takimi./ CNA

Lajmet e fundit nga