LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët dhe çështja e dherave/ Gazetari: Çantat me lekë për mediat, u bënë sulme banditeske

21 Dhjetor 2023, 23:19, Aktualitet CNA

Inceneratorët dhe çështja e dherave/ Gazetari: Çantat me

Gazetari Elvi Fundo ka folur lidhur me aferën e inceneratorëve.

Ai tha se Agjencia e Administirimit të Pronave të Sekuestruara e ka marrë në Korrik administrimin e inceneratorit të Tiranës por është bërë  një sulm kriminal nga mediat e paguara nga Mirel Mërtiri sepse agjencia ndryshoi rojet.

Sipas gazetarit kjo ndodhi për çështjen e dherave.

“Agjencia e Administirimit të Pronave të Sekuestruara e ka marrë në Korrik administrimin e inceneratorit të Tiranës.  Sipas të dhënave që kam është bërë  një sulm kriminal nga mediat e paguara nga Mirel Mërtiri sepse agjencia ndryshoi rojet. Pse ndodhi? Për çështjen e dherave se rezultoi sipas hetimeve sepse kamionet që hynin nuk rezultonin në sasi pasrash  si numër i regjistruar dhe u sulmua kreu i Agjencisë së Sekuestrimit të Pronave të paluajtshme dhe administratori në landfill. Më pas u shfaq Alberto Preseti. Çantat me lekë kanë shkuar tek mediat, gazetarët,  janë përdorur për sulme kriminale e banditeske ndaj prokurorëve.”, tha Fundo./ CNA

Lajmet e fundit nga