LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha i blerë nga Rama”/ Këlliçi i kujton 2 katet tek kulla

22 Dhjetor 2023, 20:38, Aktualitet CNA
“Basha i blerë nga Rama”/ Këlliçi i kujton 2 katet
Belind Kellici

Ish-deputeti dhe anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këlliçi ka deklaruar se pas shtatorit të 2021, opozita e vërtetë u shkëput nga kontrolli i mazhorancës.

Gjatë një interviste në A2Cnn, Këlliçi tha se ka ende një opozitë që diktohet nga kryemninistri duke iu referuar grupit të Lulzim Bashës.

 “Sepse opozita pas shtatorit 2021 u shkëput nga një kontroll i plotë i mazhorancës, ka ende një opozitë që kontrollohet nga qeveria, çon në Kuvend amendamentet që kërkon kryeministri, aty ende kryeministri të dikton kush është kreu i grupit të PD, ta cakton Rama përmes Lindita Nikollës, të cakton se kush është anëtar i Komisionit të Reformës Zgjedhor dhe të mohon të drejtën Kushtetuese për të ngritur Komisionet Hetimore”, tha Këlliçi.

Këlliçi më tej deklaron se grupi i  Bashës është i blerë nga qeveria  duke thënë se përfitojnë tendera, punë publike.

Në rastin speficik kujton katet te kulla pranë Liqenit të Lulzim Bashës.  

“Përfitojnë tendera, përfitojnë punë publike, që njerëz të afërm të tyre, Basha ka 2 kate te kulla, si i mori ato kate në kullën më të shtrenjtë, janë një grup i vogël që mbështesin Bashën, që një Zot e di pse e mbështesin, por ka krijuar modelin e opozitës së komanduar”, tha ai./ CNA

Lajmet e fundit nga