LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Segmenti rrugor Korçë-Ersekë, kantier ndërtimi/ Balluku publikon pamjet

11 Prill 2022, 06:23, Aktualitet CNA
Segmenti rrugor Korçë-Ersekë, kantier ndërtimi/ Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka publikuar një video nga punimet në aksin rrugor Ersekë-Korçë.

Në këtë aks punimet po vijojnë me ritme të shpejta.

?Mirëmëngjes,nga kantieri i rrugës Korçë?Ersekë?, shkruan Balluku.

Rruga Korçë-Ersekë, në përfundimin e saj, do të shkurtojë ndjeshëm distancën duke bërë që segmenti të përshkruhet për afro 20 minuta. Ky segment rrugor ka një rëndësi të veçantë, pasi zona frekuentohet përgjatë gjithë vitit nga pushues dhe turistë të huaj./CNA.al

 

 

 

A post shared by Belinda Balluku (@belindaballuku)

Lajmet e fundit nga