LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U vra 5 vite më parë/ Artan Cuku shpallet qytetar nderi në Kamëz

10 Prill 2022, 11:15, Aktualitet CNA
U vra 5 vite më parë/ Artan Cuku shpallet qytetar nderi në

Ish-komisari i policisë së Shtetit, Artan Cuku, i cili u vra 5 vite më parë, i është dhënë titulli ?qytetar nderi?. Në nder të Cukut u mbajt një ceremoni në pallatin e Kulturës në Kamzë.

Në ceremoni ishte i pranishëm edhe ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, i cili u shpreh se Cuku ishte një qytetar nderi jo vetëm i Kamzës por edhe i Dibrës.

?Artan Cuku, ai nuk është vetëm qytetar nderi i Kamzës dhe i Dibrës. Ai kudo që ka shërbyer, mund të shpallet qytetar nderi. Zonja Cuku Të jeni krenare për bashkëshortin që keni pasur. Policët janë aty për të garantuar rendin dhe sigurinë. Dëshmorët e Atdheut janë pjesa më e ndërgjegjshme e vendit. Sado e shkurtër të ketë qenë koha, ju jeni gruaja e një dëshmori të kombit dhe keni 2 fëmijë të mrekullueshëm bashkë.?, tha ai.

Kujtojmë se, Artan Cuku u vra në moshën 42-vjeçare, më 8 prill në vitin 2017 në  hyrje të pallatit të tij në rrugën e ?Kosovarëve?, në Tiranë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga