LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Afera e inceneratorëve/ Meta thirrje Bllakos dhe Kokës: Tregoni kush ju dha garanci për të shkelur ligjet

10 Prill 2022, 09:38, Aktualitet CNA
Afera e inceneratorëve/ Meta thirrje Bllakos dhe Kokës: Tregoni kush

Presidenti Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetet sociale, ka bërë thirrje që t?i kthehen popullit 400 milionë euro të vjedhura me aferën korruptive të inceneratorëve.

Nga ana tjetër, Presidenti iu ka bërë thirrje të arrestuarëve për aferën e inceneratorëve, ku ndër ta janë edhe ish ministri i mjedisit,Lefter Koka dhe ish deputeti socialist, Alqi Bllako, të bëhen të penduar dhe të tregojnë se kush iu ka dhënë garanci për të shkelur ligjet në mënyrë kriminale.

?T?i kthehen popullit shqiptar mbi 400 milion euro të vjedhura me aferën e inceneratorëve!

U bëj thirrje të arrestuarve të bëhen “të penduar” dhe të tregojnë se kush ju dha garanci për të shkelur ligjet në mënyrë kriminale?, shkruan Meta.

Lajmet e fundit nga