LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reshje shiu dhe dëbore/ ARRSH apel drejtuesve të mjeteve: Reduktoni shpejtësinë

10 Prill 2022, 14:05, Aktualitet CNA
Reshje shiu dhe dëbore/ ARRSH apel drejtuesve të mjeteve: Reduktoni

Reshje të shumta dëbore dhe shira të dendur janë shënuar në të gjithë vendin që nga dita e djeshme. Në lidhje me situatën e krijuar ka reaguar edhe Autoriteti Rrugor Shqiptar.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ARRSH, ka bërë apel ndaj drejtuesve të mjeteve që të reduktojnë shpejtësinë gjatë lëvizjes, si dhe të respektohen të gjitha sinjalistikat e vendosura në rrugë.

?Mot me reshje ka përshkuar vendin në Qafë Mali-Fierzë, në Qafë Luzhë dhe në Kuben-Vasije ka pasur reshje dëbore me intensitet.

Po punohet me mjetet borëpastruese për të bërë pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës. Qarkullimi kryhet pa probleme.

Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë?, thuhet në njoftim. /CNA.al

Lajmet e fundit nga