LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpendët e ngordhur në Shëngjin/ Përgjegjësi i veterinarisë "fajëson" mediat: E bëtë alarmante

10 Prill 2022, 11:46, Aktualitet CNA
Shpendët e ngordhur në Shëngjin/ Përgjegjësi i

Pas denoncimit në media, për praninë e shpendëve të ngordhur në bregdetin e Shëngjinit, ka ardhur edhe reagimi nga inctitucionet.

Përgjegjësi i sektorit të veterinarisë dhe mbrojtjes së bimëve ne Lezhë, Dedë Rama, ka thënë për mediat se situata u bë alarmante pa arsye.

Dedë Rama pranoi se informacionin e kishin marrë nga mediat, teksa shton se në vendngjarje ishin gjetur vetëm 4 shpendë të dekompozuar.

“Informacioni na erdhi nga media. U krijua gjendje alarmante. U gjetën vetëm 4 pula qe nuk ka lidhje me fermerët e Lezhës. Kemi thirrur institucione të tjerë të bashkisë. Shpendët ishin të dekompozuara”, tha Dedë Rama./CNA.al

Video-skandali/ Pula të ngordhura ?pushtojnë? bregdetin në Shëngjin

Lajmet e fundit nga