LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bora zbardh qarkun e Korçës/ Nuk ka bllokim të qarkullimit

10 Prill 2022, 20:05, Aktualitet CNA
Bora zbardh qarkun e Korçës/ Nuk ka bllokim të qarkullimit

Reshjet e shumta të shiut dhe dëborës kanë përfshirë vendin në dy ditët e fundit, ndërsa mbrëmjen e sotme kanë zbardhur Korçën.

Reshje bore ka pasur në zonat malore në Korçë, në segmentin e Qafë Thanës si dhe zonën e Mokrës.

Ndërkohë që në Dardhë, Voskopojë dhe Vithkuq, raportohet për reshje të dobëta dëborë, por që nuk kanë krijuar vështirësi për qarkullimin e mjeteve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga