LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dëshironi të studioni në SHBA?/ Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm, çfarë duhet të dini

10 Prill 2022, 16:18, Aktualitet CNA
Dëshironi të studioni në SHBA?/ Ambasada del me njoftimin e

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një njoftim për të gjithë ata që janë të interesuar dhe duan në studiojnë në SHBA.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook, ambasada bën të ditur se kanë nisur seancat informuese për  vitin akademik 2023-2024.

?Jeni të interesuar të studioni në Shtetet e Bashkuara? Ambasada Amerikane ofron për shqiptarët mundësi akademike (me dhe pa diplomë) përmes programeve tona prestigjioze Fulbright dhe Humphrey. Zyra jonë për Marrëdhëniet me Publikun nisi së fundmi seancat informuese për vitin akademik 2023-24, duke përfshirë seancën e parë informuese në Këndin Amerikan në Tiranë, ku u prezantuan detaje mbi programet Fulbright për Studentë të Huaj, Fulbright për Studiues dhe Hubert H. Humphrey. Seanca informuese të tjera do të ofrohen online dhe personalisht, prandaj sigurohuni që të regjistroheni që sot! Të gjithë të interesuarit për të marrë pjesë në një seancë virtuale, mund të regjistrohen këtu: https://bit.ly/3LQGuBj

Seanca jonë e ardhshme virtuale do të mbahet të martën, më 12 prill. Bashkohuni me ne për të mësuar më shumë rreth këtyre mundësive të jashtëzakonshme për të studiuar në Shtetet e Bashkuara!?, thuhet në njoftim./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga