LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Air Albania shton fluturimet/ Ky është destinacioni i ri që nisi nga aeroporti i Kukësit

10 Prill 2022, 15:27, Aktualitet CNA
Air Albania shton fluturimet/ Ky është destinacioni i ri që nisi

Air Albania po shton fluturimet e saj.

Nga sot, ka nisur zyrtarish fluturimi nga aeroporti ?ZAYED- Flatrat e Veriut? Kukës për në Bazel të Zvicrës, të cilat do të jenë dy herë në javë.

Vendosja e kësaj linje në fillim të sezonit turistik pa dyshim që do ti japë një impuls të ri shtimit të numrit të vizitorëve zviceranë që kalojnë pushimet në Shqipëri.

??Air Albania?, nis fluturimet drejt Zvicrës!

Sot ka nisur zyrtarisht fluturimet linja e re e ?Air Albania?, nga Kukësi për në Bazel të Zvicrës dhe anasjelltas. Në ceremoninë e mbajtur me këtë rast, morën pjesë Ambasadori i RSH në Zvicër, Ilir Gjoni, CEO i ?Air Albania?, Sinan Dilek, Drejtoresha e Marketingut të Aeroportit të Bazelit, Monica Linder-Guarnaccia dhe Ridgers Mema, Drejtor Menaxhues në Aeroportin e Kukësit.

?Air Albania? po shton numrin e fluturimeve drejt shumë destinacioneve europiane, kësaj here mes Kukësit dhe Bazelit, mes të cilëve do të ketë fluturime dy herë në javë. Kjo është një mundësi e madhe për qarkullimin dhe shkëmbimet mes dy vendeve, por në mënyrë të veçantë për diasporën shqiptare sidomos atë në Zvicër por dhe Francë e Gjermani duke qenë se Aeroporti i Mulhouse është një aeroport i përbashkët për të tria këto shtete.

Vendosja e kësaj linje në fillim të sezonit turistik pa dyshim që do ti japë një impuls të ri shtimit të numrit të vizitorëve zviceranë që kalojnë pushimet në Shqipëri?, thuhet në njoftim./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga