LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash/ Si do të jetë moti për ditën e sotme

11 Prill 2022, 05:58, Aktualitet CNA
Kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash/ Si do të jetë

Sipas MeteoAlb, rrikthehet moti i qëndrueshëm në vendin tonë për gjatë gjithë ditës, ku në orët e para të ditës do të kemi alternime kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash.

Por orët e mesditës largojnë vranësirat duke bërë që kthjellimet të dominojnë në të gjithë territorin Shqiptar. Po ashtu dhe në vijim vendi ynë do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe kalimet e lehta të vranësirave, këto në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë deri mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Lajmet e fundit nga