Blofi me Bitcoin/ Gjykata “shfryn” operacionin e Policisë

25 Janar 2022, 11:38, Kronika CNA
Blofi me Bitcoin/ Gjykata “shfryn” operacionin e Policisë

Gjykata e Durrësit ka lënë të lirë sot Rramush Dumanin, Ardian Çekiçin dhe Liserxhio Xhaferrajn, të tre të arrestuar për prodhimin e kriptomonedhave

Gjyqtarja Flora Hasimi, ka vendosur  vendosi ?detyrim paraqitje? përtë tre.

Ata u arrestuan me bujë nga Policia tre ditë më parë, në një kohë që nuk kishin shkelur asnjë ligj dhe kompanitë ku punonin ishin të regjistruara në QKB.

Vendimi i Gjykatës ka shfryrë ?operacionin e bujshëm? të policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga