Falsifikonte monedhat/ Kapet 49 vjeçari i shpallur në kërkim

24 Janar 2022, 14:59, Kronika CNA
Falsifikonte monedhat/ Kapet 49 vjeçari i shpallur në kërkim

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Falsifikimi i monedhave?.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, shërbimet e Forcave Operacionale në DVP Elbasan,  bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Falsifikimi i monedhave”, dhe ndaj tij Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Lajmet e fundit nga