Ngjarjet kriminale trondisin vendin/ Klodiana Lala zbardh detajet, lidhja me politikën

24 Janar 2022, 13:54, Kronika CNA
Ngjarjet kriminale trondisin vendin/ Klodiana Lala zbardh detajet, lidhja me

Gazetarja Klodiana Lala ka folur në lidhje me ngjarjet e rëndë kriminale që kanë ndodhur ditët e fundit.

Nga studio e News 24, gazetarja Lala tha se ngjarjet kriminale do të vijojnë të tronditin vendin, për sa kohë të vazhdojnë lidhjet me politikën.

Sipas saj, pas çdo atentati mafioz, ka lidhje politika, ndërsa shtoi se ?Nuk ka asnjë ngjarje në Elbasan që nuk është e lidhur indirekt me politikën?.

Ajo theksoi se ?E kemi thënë që krimi do të vijojë, sepse plagët janë shumë të thella.?

?Ne jemi në një realitet tjetër, sepse ne në burgje nuk i integrojmë të burgosurit. Është e pamundur që personazhe të tillë, që futen kaq thellë, që dinë kaq sekrete, të shpëtojnë. Bledar Muca ishte thesar në kuptimin e goditjes së grupeve kundërshtare, sepse kishte shumë informacione. Pas çdo atentati mafioz, pa diskutim që ka lidhje politika. Elbasani në tërësi është kriminalo-politik. Nuk ka asnjë ngjarje në Elbasan që nuk është e lidhur indirekt me politikën. Krimi i organizuar ka shtrirë gjithë influencën e vet në Elbasan. Nuk ka njeri që nuk e pranon në Elbasan. Mjafton të shkosh dhe të shohësh që 10 lokale rresht i përkasin një emri. Ata i dinë me emër dhe mbiemër. Unë kalova vetë atje dhe më thanë ?Ti po kalon këtu??-tha Klodiana Lala./CNA.al

Lajmet e fundit nga