Merret peng 31 vjeçari në Durrës/ Arrestohet njëri prej autorëve

24 Janar 2022, 11:23, Kronika CNA
Merret peng 31 vjeçari në Durrës/ Arrestohet njëri prej

Policia ka vënë  në pranga shtetasin D.A dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë për veprat penale ?Heqja e paligjshme e lirisë? dhe ?Vjedhja.

Në bashkëpunim me njëri tjetrin ata kanë marrë peng shtetasin M.Y me pretendimin që iu kishte vjedhur një sasi parash dhe një aparat celular.

?Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh arrestuan në flagrancë shtetasin D. A., 39 vjeç, banues në Domje, Tiranë, dhe shpallën në kërkim shtetasit D. H., 40 vjeç dhe D. H., 40 vjeç, banues në Bathore, Tiranë, për veprat penale ?Heqja e paligjshme e lirisë? dhe ?Vjedhja?, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë mbajtur peng shtetasin M. Y., 31 vjeç, me pretendimin se i kishte borxh një shumë parash, si dhe i kanë vjedhur atij, një aparat celular?, njofton policia./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga