I dënuar me 10 vite burg për tentavitë për vrasje/ Arrestohet 34 vjeçari

22 Janar 2022, 10:10, Kronika CNA
I dënuar me 10 vite burg për tentavitë për vrasje/

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Shtetasi Klodjan Troci, 34 vjeç, banues në Tiranë është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, pasi është dënuar nga autoritetet italiane për veprat penale ?Tentativë për vrasje? dhe ?Armëmbajtje pa leje?.

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë.

Arrestohet përkohësisht, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 34-vjeçari i dënuar nga autoritetet italiane me 10 vjet burgim, për veprat penale “Tentativë vrasje” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Specialistët e Seksionit të Kërkimit, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, të shtetasit:

Klodjan Troci, 34 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Firence/Itali e ka dënuar me 10 vjet burg për veprat penale ?Tentativë vrasje? dhe ?Armëmbajtje pa leje? parashikuar nga Kodi Penal italian.  

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga