Zbulohet një laborator "Bitcoin"/ Sekuestrohen 210 aparatura, një në pranga

21 Janar 2022, 11:41, Kronika CNA
Zbulohet një laborator "Bitcoin"/ Sekuestrohen 210 aparatura,

Një laborator ?Bitcoin? është zbuluar në kuadër të një operacioni në fshatin Pjesëz të Shijakut në Durrës.

Mësohet se gjatë operacionit të policisë së Durrësit, është vënë në pranga një person si dhe janë sekuestruar 210 makineri, të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhimin e kriptomonedhave.

Sipas abcnews, pajisjet ndodheshin në një magazinë në fshatin Pjesëz në Shijak, të marrë me qira nga disa persona nga Tirana.

Ndërkohë vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe për kapjen e personave që mund të jenë përfshirë në këtë ./CNA.al

Lajmet e fundit nga