Bënte “kërdinë” me vjedhje/ Arrestohet 20-vjeçari në Pogradec

21 Janar 2022, 10:59, Kronika CNA
Bënte “kërdinë” me vjedhje/ Arrestohet

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Policia njofton se në pranga ka rënë shtetasi S. Sh., 20 vjeç, banues në Pogradec, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Korçë, për veprën penale ?Vjedhja?, e kryer në bashkëpunim më shumë se 1 herë.

?Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, bënë kapjen e shtetasit S. Sh., 20 vjeç, banues në Pogradec, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Korçë, për veprën penale ?Vjedhja?, e kryer në bashkëpunim më shumë se 1 herë.

Ky shtetas dyshohet si bashkëpunëtor me shtetasin E. S., 19 vjeç, banues në Pogradec dhe një 14-vjeçar (të arrestuar/proceduar më datë 14.01.2022), në vjedhjen në tri biznese private, ngjarje të ndodhura më datat 07, 12 dhe 13 janar 2022, në qytetin e Korçës, ku janë marrë sasi lekësh, produkte ushqimore dhe veshje të ndryshme. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme? njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga