LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Shqiponjat" në aksion/ Kapet 26 vjeçari, i shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë

20 Janar 2022, 07:46, Kronika CNA
"Shqiponjat" në aksion/ Kapet 26 vjeçari, i shpallur

Forcat Shqiponja dhe Policia e Tiranës kanë finalziuar operacionin e koduar ?Linza?. Është kapur në flagrancë 26 vjeçari nga Durrësi, me inicialet M.B, i shpallur në kërkim për vrasje me dashje të mbetur në tentativë.

Ky shtetas dyshohet se më datë 09.12.2021, në ambientet e një hoteli në autostradën Durrës-Tiranë, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin A. S., i cili mbeti i plagosur. Menjëherë pas ngjarjes, shtetasi M. B. është larguar nga vendi i ngjarjes.

“Finalizohet operacioni policor i koduar ?Linza?.Operacioni nga Forca e Posaçme ?Shqiponja? në DVP Tiranë dhe Komisariati i Policisë Nr. 4, në bashkëpunim me Forcën Operacionale të DVP Durrës.

Kapet dhe vihet në pranga 26-vjeçari nga Durrësi, i shpallur në kërkim për vrasje me dashje të mbetur në tentativë. 26-vjeçari, me masë sigurie ?Arrest në burg?.

Në vijim të punës për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo me lëndë narkotike dhe të atyre të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative për një person të shpallur në kërkim për krime kundër personit, që qarkullonte me automjet në segmentin rrugor Linzë-Surrel, është organizuar dhe finalizuar operacioni policor i koduar ?Linza?, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit të shpallur në kërkim: M. B., 26 vjeç, banues lagjen nr.17/1, Durrës.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurisë ?Arrest në burg?, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale ?Vrasja me dashje? mbetur në tentativë, ?Moskallëzimi i krimit?, ?Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës? dhe ?Armëmbajtja pa leje?.

Ky shtetas dyshohet se më datë 09.12.2021, në ambientet e një hoteli në autostradën Durrës-Tiranë, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin A. S., i cili mbeti i plagosur. Menjëherë pas ngjarjes, shtetasi M. B. është larguar nga vendi i ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga