LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

134 kg kokainë me foton Eskobarit/ Lirohet nga burgu administratori i kompanisë

18 Janar 2022, 18:58, Kronika CNA
134 kg kokainë me foton Eskobarit/ Lirohet nga burgu administratori i

Është liruar nga burgu Erion Peti i cili prej muajsh ishte i arrestuar për trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike nga Porti i Durrwsit.

Ai u arrestua në prill të 2021 së bashku me shtetasin Klajdi Xibraku.

Në kontejnerin e kompanisë u sekuestruan 134 kg kokainë të paketuara dhe të stampuara me profilin e Pablo Eskobarit.

Ka qenë gjyqtarja e Apelit Durrës, Anita Mici, e cila ka pranuar kërkesën e avokates së Petit, duke e lënë pa asnjë masë shtrënguese./CNA.al

Lajmet e fundit nga