“Paraqet rrezikshmëri”/ GJKKO rrëzon kërkesën e Arbër Çekajt 

18 Janar 2022, 10:42, Kronika CNA
“Paraqet rrezikshmëri”/ GJKKO rrëzon kërkesën e

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e Arbër Çekajt për të dalë nga regjimi i izolimit 41-Bis.

GJKKO  i ka refuzuar kërkesën, me argumentin se paraqet rrezikshmëri.

Kujtojmë këtu se GJKKO ka dënuar Arbër Çekajn me 21 vite burg vitin e kaluar  por ai do të vuajë 14 vite heqje lirie për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Arbër Çekaj, Donald Lushaj dhe Armando Pezaku, u dënuan për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe trafik ndërkombëtar narkotikësh në bashkëpunim, pasi iu sekuestrua sasia më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Shqipëri, me një vlerë prej 180 milionë dollarësh.

Pak muaj më parë Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri tentuan që të arratiseshin nga burgu 313./CNA.al

Lajmet e fundit nga