Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle/ Evakuuohen nxënësit

17 Janar 2022, 10:30, Kronika CNA
Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një

Linja tensionit të mesën pranë një shkolle në Laprakë, është përfshirë nga flakët.

Si pasojë e një shkëndije elektrike kabulli i tensionit është këputur, duke rënë në murin rrethues të oborrit të shkollës “Ahmet Gashi në Laprakë.

Për arsye sigurie janë evakuuar menjëherë nxënësit.

Në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja, policia  dhe punonjës të OSSHE-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga